Hüseyin Sandıklı

ilahi Grubu & Grup AKABE & Hüseyinsandikli,Almanya ilahi Grubu,AKABE ilahi Ekibi

Biyografi

Hüseyin Sandıklı 1981 Bingöl ilinin Adaklı ilçesine bağlı Mercan Köyünde Dünya ya geldi. İlk Okul eğitimini Mercan ilkokulunda ortaokul ve Lise eğitimini Bingöl lisesinde tamamladı.

Eğitimini devam etmek için 1996 yılında Almanya ya gelip burada eğitim hayatına başlayan Sanatçı böylelikle gurbetle tanışmış oldu. Hüseyin Sandıklı evli olup üç çocuk babasıdır. Almanya’nın Oberhausen şehrinde halen ikametgâh etmektedir.

Hüseyin Sandikli

2002 yılında kurmuş oldukları ilahi Grubu „GRUP AKABE“ ile ilahi piyasasındaki boşluğu doldurmaya çalıştık. Başta Almanya olmak üzere Avrupa genelinde sanatımızı icra etmeye çalıştık.

Hüseyin Sandıklı profesyonel olarak ilk ilahi albümünü Ağustos 2008 yılında „Nurlu Medine’m“ adlı albümle ilahi piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Sanatçının eserleri Türkiye ve Avrupa’da en fazla dinlenen ilahiler arasında kısa sürede yerini almış oldu. Aynı zamanda Nurlu Medine’m adlı video klibi birçok TV kanalında gösterime girdi.

Hüseyin Sandikli

Ayrıca yaptığı programla sevilen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu hocamızın da son çalışmasındaki eslerini sevmesi ve ona programında sahne vermesi sanatçıyı büyük kitlelerle buluşturmuş oldu.

Sanatçı son olarak bu günlerime gelmemde emeği olan başta kıymetli aileme, kıymetli hocalarıma, sanatçı dostlarıma, kardeşlerime ve beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan dinleyicilerime, tüm bu olanlar için Rabbime binlerce hamdolsun. Hüseyin Sandıklı olarak programlarıma hep yenilikler ekleyip siz gönül dostlarına dinleyicilerime ve sevenlerime faydalı olmaya çalışacağım inşallah.

 

Hüseyin Sandıklı                   25.08.2016

Hüseyin Sandikli

Mevla’m manevi güzellikleri Avrupa’da görmeyi ve daha iyi yasamayı nasip etti diyor sanatçı. Camilerdeki özel gecelerde kandillerde hocaların teşvikleriyle ilahi okumaya çalışıp böylelikle bu güzel yola doğru girmeye başladı.

Sanatçı hayatımın dönüm noktası olarak ilk defa duymuş olduğum Taleal Bedru Aleyna ilahisinden çok etkilenmiştim ve ilk duymuş olduğum ilahidir aynı zamanda…

Hüseyin Sandikli

Hüseyin Sandıklı müzik hayatında kendini geliştirerek üzerine yenilikler katarak Ağustos 2011 yılında yoğun talep üzerine ikinci ilahi Albümünü „Güzel Allah’ım“ adını vermiş olduğu çalışmasını ilahi piyasasına sundu. Bu arada Avrupa’daki ilgi alakayı Türkiye yede taşıyan sanatçı buradaki sevenleriyle bir araya geldi programlarıyla.

Mayıs 2016 yılında üzerinde iki yıl kadar çalışmış olduğu üçüncü ilahi Albümü „Elhamdulillah“ albümünü piyasaya sundu. Büyük ilgi gören bu çalışmayla beraber Hüseyin Sandıklı Türkiye’deki birçok dini kanalda canlı yayınlara bağlanıp eserlerini icra etti.

Hüseyin Sandikli